Aile Şirketlerinde Planlama

 

Aile Şirketlerinin, gelecek planlamalarının verimli olması, performanslarının üst noktada olabilmesi, organizasyon bütününün eğitimine, beceri ve yeteneğine, gelişmişliğine bağlıdır. Gelişen Dünya konjonktüründe hızlı iletişim çağında, bilgilerin sürekli geliştiği ve yenilendiği bir dönemde eğitim, her zamankinden daha fazlaca önem arz etmektedir, arz etmeye de devam edecektir.Planlamak, yönetmek ve bu çalışmalarla kurumlarını geleceğe olumlu, gelişmiş bir şekilde taşımak gerekmektedir. 

Aile şirketlerinde planlama sürecindeki, aile şirketleri yönetimi eğitimleri, yeni girişimler, yeni yatırımlar, gelişen stratejiler ve büyüyen işler sonucunda karşılaşılan en önemli gereksinimler; kurumsallaşma, profesyonelleşme, sistem alt yapısı ve insan kaynaklarına olan bakışın iyileştirilmesidir. Aile Şirketleri Yönetimi Eğitimleri, şirketlerin doğru yönetilmesi ve sürdürülebilir bir büyümeyi sağlayabilmeleri için en önemli etken olmaktadır.

Aile Şirketlerinde Planlama için Marmara ICI olarak yaptığımız çalışmalar ise;

  • Ailenin Ortak Amaç ve Hedeflerinin Belirlenmesi,
  • Şirketin Amaç ve Hedeflerinin Belirlenmesi,
  • Şirketin Gelecek Stratejik Planlamalarının Oluşturulması,
  • Gelecek Planlamaları Uygulama Yol Haritasının Belirlenmesi,
  • Yönetimsel Aksiyonların Takibi ve Kontrol Süreçlerinin Oluşturulması,
  • Raporlama Süreçlerinin Uygulanması ve İzlenebilirliğinin Sağlanması. 

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve ziyaretçi analizi için kullandığımız çerezler ve bunları nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek için Gizlilik Tercihleri'ne tıklayınız.