Yalın Üretim Danışmanlığı

 

Yalın üretim; en az kaynakla, en kısa sürede, en ucuz ve hatasız üretimi, müşteri taleplerine tamamen aynı olarak cevap verecek şekilde ve tüm üretim etkenlerini en esnek biçimde gerçekleştirip, potansiyellerinin tümünden yararlanılarak gerçekleştirilen bir üretim biçimidir. Bir diğer deyişle; yapısında hiçbir gereksiz unsur taşımayan ve hata, maliyet, stok, işçilik, geliştirme süreci, üretim alanı, fire, müşteri memnuniyetsizliği gibi unsurların en aza indirgendiği ideal bir üretim sistemidir.

Bu süreçlerde bizler tarafından şirketinize nasıl bir hizmet sunulmaktadır? Şirketin tüm üretim sistemleri incelenerek, 7 temel israfa (Hatalı Üretim, Fazla Üretim, Fazla Stok, Bekleme, Gereksiz İşler, Gereksiz Taşıma, Gereksiz Hareketler) neden olan süreçler incelenir ve bu israfların giderilerek üretim alanında üstlenilen maliyetleri minimuma indirgenmesini sağlamaktayız. Ayrıca bu sistemlerle birlikte üretimin kalite yönetim sistemleri standartlarında da işlemesi için gerekli çalışmalar firmamız tarafından yapılmaktadır.

Yalın Üretim Danışmanlığı sürecinde Marmara ICI olarak yaptığımız çalışmalar ise;

  • Yalın Düşünce ile Değişim Sürecinin Yönetilmesi,
  • İç ve Dış Müşteri Beklentilerinin Yönetilmesi,
  • Üretim ve Ürün Esnekliklerinin Yönetimi.

Kullanıcı deneyimini geliştirmek ve ziyaretçi analizi için kullandığımız çerezler ve bunları nasıl kontrol edebileceğinizi öğrenmek için Gizlilik Tercihleri'ne tıklayınız.